U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.
Je hebt verloren... Hij is nog altijd vriendelijknaso zei:.......En......is dat mooie vlindertje,de burgessi nog steeds koraal vriendelijk?
Heb ik de weddenschap nou gewonnen of verloren....?????
Staat weer een pracht bakkie Tanne:goed:
Pieter
Dat ken ik, want ik moet na een vakantie ook altijd extra veel water verversen. Schoonpa en m'n moeder willen niet dat m'n vissen ook maar iets tekort komen..Tanne zei:Andere aanwijzing: de katten zaten, zoals altijd na een weekend goede zorgen door de buurman, een beetje boerend naast hun voerbak bij onze thuiskomst...![]()
![]()
Actieplan nu: waterwaarden verder verbeteren en buurman opnieuw instrueren.![]()
Hi Robert,Dat ken ik, want ik moet na een vakantie ook altijd extra veel water verversen. Schoonpa en m'n moeder willen niet dat m'n vissen ook maar iets tekort komen..
Bak ziet er m.i. goed uit Tanne. Goed dat je zo kritisch bent op jezelf :goed:
Grtn, Robert
Hi Tim,Hi Tanne,
Ondanks dat je weer wat actiever bent op het forum is het hier toch een beetje stil...
Hoe gaat het nu met je bak? Waterwaarden alweer op acceptabele waarden?
En ontwikkelt de rechterkant zich naar wens?
Gr.
Tim
Dat klinkt alweer netjes, gezien waar je vandaan kwam
Ben benieuwd of het werkt. Ik heb via JP ten Klooster zogenoemde NP reduction biopellets gekregen om te testen. Deze vaste koolstofbron wordt gekoloniseerd door bacteriën, die wonen op en eten van hun beperkende groeifactor. En dus fosfaat en nitraat op gaan nemen. In theorie zou je, mits rustig aan opgebouwd, bijna onbeperkt kunnen voeren, zolang er maar NP-rbp's aanwezig zijn om de bacteriepopulatie te onderhouden.
Verder heb ik een soort gel voor sponzen gekregen en dat ga ik ook uittesten. Zou mooi uitkomen voor het doel van de bak: een gevarieerde bak waarin zowel sps als filterfeeders het goed doen en een stevig visbestand rondzwemt. Maar goed, eerst maar testen...
Verder doet de bak het prima, check m'n dagboek maar eens. (zoals altijd geen goede kleurweergave op de foto's) Er zwemmen al wat ongewone verschijningen rond en er staan er nog wat op m'n verlanglijstje.
Afgezien van het risico op ziektes, slechte acceptatie misschien juist wel een goede actie eigenlijk, want met je buurman is zo'n nieuw vlindertje in no time weer goed doorvoed na al het transport
Die lipvis is prachtig, en verder ben ik erg benieuwd naar de "Apogon's"
Gr.
Tim
Thanx! Het zijn er nog altijd 14, als 't weer beter gaat... MEER!!!Heel mooi bestand Tanne...bak is weer goed op weg :goed: !! De blauwoogjes zijn misschien wat minder van kleur (jij ziet dat niet) maar geven toch un extra dimensie aan het geheel
![]()
!!
De vissen worden er ook minder agressief door, en minder irritant naar koralen. En het gedrag is veel leuker dan dat van zo'n verdwaalde eenlingDie parenclub van Tanne blijf ik fasinerend vinden.
Een nieuwe richting die mijn zeer aanspreekt.
Dank je Luc... Mede hierom heb ik gisteren een complete nieuwe verlichting besteld bij Aqua Compleet. -juicheneen heel mooi vissenlijstje Tanne,het in koppel of groepje houden van vissen is een veel mooiere manier van vissen houden,dit blijft ook altijd mijn voorkeur hebben.
Zodra de koralen weer echt gaan groeien zullen je waardes een stuk sneller op het gewenste punt komen![]()
Meen je dat nu Tanne? Eén dagje geen wodka en één dagje gevoerd door de buurman kan toch niet zoveel verschil uitmaken? Of zie ik dat verkeerd want dan ik echt niet fijn gevoelig bezig hierVerder denk ik dat ik er eindelijk uit ben waarom mijn bak slecht draaide. Afgelopen donderdag fosfaat gemeten: circa 0,16 mg/l. Zondag circa 0,25 mg/l. Vrijdag tot zondag ben ik afwezig geweest: één dag geen wodka en één dag gevoerd door de buurman.
..
Je zou het denken... Maar dit is wel wat mijn metingen aangeven. Al is het natuurlijk wel zo dat mijn aquarium momenteel (in elk geval toen ik genoemd berichtje schreef) niet echt stabiel is...Meen je dat nu Tanne? Eén dagje geen wodka en één dagje gevoerd door de buurman kan toch niet zoveel verschil uitmaken? Of zie ik dat verkeerd want dan ik echt niet fijn gevoelig bezig hier.
Ben benieuwd hoe 't allemaal gaat worden! Jouw stekje doet het nog altijd prima, komt een mooi blauw topje op. Welke kleur had het eigenlijke moederdier eigenlijk?Hi Tanne,
bedankt voor de gastvrijheid van gisteren. :goed:
Het formosa'tje heeft een mooi plekje gekregen. Ik zal binnenkort eens verder prutsen om de bak stil te krijgen.
Succes met de waterwaarden verder goed krijgen en dan de kleurtjes snel weer terug. Dan staan we weer op je stoep hoor.Zal er dan voor zorgen dat het kinderhandje minder snel gevuld is. :biggrin:
Gr.
Tim
Graag gedaan, hoe is 't nu met de strigatus?Vanuit hier ook bedankt voor de gastvrijheid, tips en stekken! :goed:
Mooie bak met vele leuke koppels, dus wat dat betreft is het maar goed dat ik een extra strigatus heb meegenomen.
Groet,
Marcel
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.