timwijgerde
Beheerder
Hoevaak per dag moet je plankton bijvoeren? Ik dacht dat dymico dit plankton gehalte uit zichzelf op pijl zou brengen? Als de dymico filter z'n stappenplan volgt en het moment dat de filter weer ff in gebruik word genomen, neem ik aan dat dit de plankton weer wegfilterd in het cediment.
Los van t feit dat dymico deze plankton langer in de bak laat zitten omdat de filters kort aan gaan en weer uit, komt dit dan niet op hetzelfde neer als dat ik in een bak met een goede afschuimer ook plankton met de hand toevoeg en met dezelfde intervallen als dymico m'n afschuimer uit en aan zet?
DyMiCo is geen wondermiddel, in de zin dat het nooit voldoende plankton kan genereren voor zoveel leven in een kleine bak met water. Qua bacterien lukt dit wel, maar niet qua fytoplankton en zooplankton. Je zult dit in elk systeem moeten bijvoeren, vanwege die scheve verhouding tussen biomassa en watervolume. Omdat DyMiCo gemiddeld slechts eenmaal per 24 uur het water filtert, wordt veel voedsel in de waterkolom gehouden en niet uitgefilterd. Je kunt natuurlijk ook je afschuimer en opvoerpomp af en toe uitzetten, maar je hebt dan niet de voordelen van nitraatafbraak en de kalkreactorfunctie. Daar zul je dan weer losse apparaten voor moeten hebben. Bij DyMiCo is dit een geheel. Er zijn vele wegen naar Rome.. goed voeren blijft een must voor de dieren die wij nu testen.