Wat is er Nieuw?
Zeewaterforum.info

U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.

Boekender Rifaquarium "gaat door"

Afgelopen maandag 1 juni ben ik naar België geweest om een koppel Neocirrhites armatus te gaan ophalen bij Reefcorner.
Helaas heb ik ze nog niet kunnen fotograferen.
Uiteraard blijft er dan meestal iets anders aan je vingers plakken. Onderstaande koralen hebben mijn bak nu opgefleurd.

20200602174917 (2).jpg
Deze Acropora komt uit Australië en is afgelopen weekeinde pas binnen gekomen. Ben heel benieuwd naar de uiteindelijke kleuren.

20200602174952 (2).jpg
Deze Scolymia kon ik niet weerstaan.

20200602175118 (2).jpg
Dit is een zogenaamde Lobophyllia "Crafted"
Zal volgende keer een betere foto maken. Deze is namelijk kort na het plaatsen van het koraal gemaakt.
 
Update van mijn aquarium.
Het aquarium draait erg goed.
Ik heb inmiddels de bevolking uitgebreid met vissen en koralen. Veel van de koralen heb ik kunnen kopen dankzij het forum.
Er komen koralen van: Luc Vogels, Wortel87, Nightwish en Lala. Uiteraard ben ik ook in paar winkels geweest deze maand.
Inmiddels vanmorgen een filmpje van het aquarium gemaakt. Vergeleken met het vorige filmpje is de ontwikkeling goed te zien.


Sorry ik zal een nieuw filmpje plaatsen. Op de een of andere manier krijg ik bovenstaand filmpje niet goed geplaatst.
Ik heb het nu al 5 keer geplaatst. Steeds na een aantal uren krijg ik dit.
Heeft iemand een idee waar dit aan ligt?
 
Heb een nieuw filmpje gemaakt en net geupload op YouTube.
Ik hoop dat het nu wel gelukt is.


Afgelopen dagen de airco in huis gebruikt. Ik moet zeggen dat werkt prima. Het aquarium blijft hierdoor mooi op temperatuur. De watertemperatuur blijft mooi constant rond de 25 graden. En in de woonkamer blijft het ook lekker aangenaam.
Het verbruik van ATI Essentials Pro neemt ook duidelijk toe. Inmiddels een nieuwe doseerpomp aangeschaft. Deze kan ik nauwkeuriger instellen qua dosering.
Nu heb ik ATI Essentials steeds moeten verdunnen om een handige dosering te krijgen. Met H2Ocean Dosingpump Pro kan op 0,1 ml nauwkeurig doseren.
Dit is helaas met de Jecod Wi-Fi doser 3.4 niet mogelijk. Had ik me eerder moeten bedenken, had ik ruim €100,- uitgespaard. Overigens de pomp bevalt me prima.
 
Alweer prachtige nieuwe aanwinsten Robert (y) Ik zou Scoly zoals het nu is in het zand niet langer laten liggen:sneaky: als een advies mag
 
Alweer prachtige nieuwe aanwinsten Robert (y) Ik zou Scoly zoals het nu is in het zand niet langer laten liggen:sneaky: als een advies mag
Hoi,
De Scolly ligt niet in het zand, maar zit vast aan het levend steen. Zou jij deze zo niet laten zitten?
 
Ik had hier de Scoly's altijd wat hoger, maar als er geen zand op het koraal komt is het oké. Eens heb ik een prachtige Scoly verloren omdat mijn Gobby ineens actief werd in de buurt van dit koraal en er kwam zand op. Ik was twee weken weg met vakantie en toen ik thuis gekomen was het al fataal te laat:cry:
 
Ik had hier de Scoly's altijd wat hoger, maar als er geen zand op het koraal komt is het oké. Eens heb ik een prachtige Scoly verloren omdat mijn Gobby ineens actief werd in de buurt van dit koraal en er kwam zand op. Ik was twee weken weg met vakantie en toen ik thuis gekomen was het al fataal te laat:cry:
Ik heb de Scolymia iets hoger geplaatst. Dank voor de tip.
 
Zo weer eens een kleine update van mijn aquarium.
Afgelopen weken werd de bodem dagelijks overdag overtrokken door een bruine alg. Ik denk dino's omdat 's morgens de kiezel weer schoon was als het licht aanging. Maar in de loop van de dag werd de bodem weer "mooi" bruin en verschenen er kleine zuurstofballetjes op het rif. Maar om zeker te weten dat het dino's zijn, moet je een monster onder een microscoop bekijken.

De koralen, vissen en lagere dieren in de bak hadden en hebben tot nu nergens last van.
Om de alg te bestrijden powerfilter ingezet, dagelijks de bodem omwoelen en 's avonds Coralsnow toegevoegd. Maar echt baten mocht het niet allemaal.
Vorige week via de Duitse E-Bay een fles Vibrant bestelt in Engeland. Gisteren is de fles aangekomen.
Maar eerlijk gezegd ben ik niet zo van de middeltjes uit een flesje. Maar Vibrant bestaat voornamelijk uit bacteriepopulaties.

Ben ook flink aan het zoeken geweest op het internet. Er moet toch ook een natuurlijke bestrijding mogelijk moeten zijn. Moeder natuur heeft zo goed als altijd een oplossing voor "problemen" in de natuur.
Uiteindelijk ontdekte ik op webpagina van Wh C in Stuttgart een slak genaamd Cerithium stercusmuscarum. Deze slak zou allerlei smeeralgen moeten eten.Verder kon ik bijna geen informatie over deze slakkensoort vinden. Ik heb vorige week 22 stuks besteld. Men adviseerde namelijk 1 slak per 10 liter inhoud. Maar eerlijk gezegd vond ik ruim 50-60 slakken eigenlijk echt te veel. Het zijn geen kleine slakjes, maar zeker ook niet groot.

DSC_1849 (2).JPG

DSC_1852 (2).JPG

Dinsdag is de zending gearriveerd en heb ik de slakken rustig overgewend en in de bak gezet. Ik moet zeggen de slakken doen uitstekend hun best. Ze zoeken de plekken met de bruine aanslag echt op en laten witte schone kiezel achter.

Als ondersteuning heb ik toch een dosering Vibrant toegevoegd. Dit bacteriepeperraat moet je een maal per 2 weken doseren ( ca. 3,0 ml / 100 liter). lijkt me ook echt reefsafe te zijn.
Ben benieuwd hoe het nu verder gaat met de bak. Ik ben heel positief gestemd.

Trouwens de genoemde slakken zouden ook cyano's eten! Het zou geweldig zijn als de slakken zich zouden vermeerderen in de bak.
Ik houd jullie op de hoogte!
 
Hier een aantal foto's van mijn aquarium:

20200626092112 (2).jpg

DSC_1864 (2).JPG

DSC_1854 (2).JPGDSC_1874 (2).JPGDSC_1857 (2).JPG

DSC_1873 (2).JPG

Binnenkort komt er weer een filmpje van het aquarium.
 
Hoi, waar heb je de Cerithium stercusmuscarum gekocht als ik vragen mag? Heb namelijk hetzelfde probleem.
Alvast dank
Met groet
Ruud
 
Hoi, waar heb je de Cerithium stercusmuscarum gekocht als ik vragen mag? Heb namelijk hetzelfde probleem.
Alvast dank
Met groet
Ruud
Zoals in stukje vermeld bij White Corals in Stuttgart. (Eerlijk gezegd weet ik niet of ik de naam hier op het forum voluit mag noemen.) Zij bezorgen via UPS en transportkosten zijn bijna €30,-
 
Back
Bovenaan