U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.
Dank je, de kalium was goed gegaan, ik had van te voren die artikelen gelezen en dus het flesje van te voren in mijn broekzak gedaan.
Hi Glenn,
Vandaag weer getest het gaat de goede kant op, nu nog het fosfaat naar beneden.
Bekijk bijlage 369473
Gr. Karel
Bedankt,
Ik hou dit schema nog even aan tot 4e dag en dan komt er weer een meting aan.
Gr
Raymond
'k kan het niet zo snel terugvinden, dus wellicht al eerder gemeld:
wat is de houdbaarheid van met name Amino en Carbon? Ik houd ze koel, maar is er een termijn waarop ik ze kan gebruiken?
Met name Amino gebruik ik weinig van, op een 130 liter bak en zou ik meer dan een jaar mee vooruit kunnen.
gr,
Jaap
Hoi Glenn,
ik heb net als Bertuz momenteel een snelle groei van de groene algen. Ik maak me ruiten schoon en de volgende dag zit het alweer aangegroeid.
De ruiten maak ik schoon vlak voordat de verlichting uit gaat.
Voor de rest mag ik niet klagen volgens mij, me waardes zien er verder goed uit, zie mijn dagboek.
groet
Adri
Hoi Glenn,
ik heb net als Bertuz momenteel een snelle groei van de groene algen. Ik maak me ruiten schoon en de volgende dag zit het alweer aangegroeid.
De ruiten maak ik schoon vlak voordat de verlichting uit gaat.
Voor de rest mag ik niet klagen volgens mij, me waardes zien er verder goed uit, zie mijn dagboek.
groet
Adri
Als je de algen op de ruit storend vind kan je wat spelen met je verlichting tegen de voorruit en je balans fosfaat /nitraat/ijzer. Op den duur gaat dit over. als je de ruiten reinigt heb je gelijk voer voor de filterfeeders, zo niet wordt het afgeschuimd. zo heeft elk nadeel zijn voordeel.
Waar je voor moet oppassen is de bloei van die fijne rode pluisalg. Die is echt een drama, het breekt makkelijk en verspreid zich ook zo door de bak heen. Het enige helpt is zeer arm gaan draaien.
greetings, GlennF
Dat is te wijten aan je fosfaat en nitraat. Stop maar eens met dit toe te voegen. Om het verder te drukken zou je een koolstofbron kunnen gebruiken.
Ik voeg geen nitraat en fosfaat toe! En gebruik DSR Carbon.
Bedoel je dan meer licht op de ruit of juist minder licht op de ruit?
Storend is een groot woord, en als het goed is voor de filterfeeders ach dan is het inderdaad een voordeel.
groet
Adri
Het komt ergens vandaan....... te veel voeren? te lichte afschuimer? te hoog ijzer?
Zelf gebruik ik iets vergelijkbaars als DSR carbon namelijk VSV (vodka, sugar, vinegar) dat drukte in het verleden mijn nitraat en fosfaat wel. Ik poetste mijn ramen voorheen slechts een keer per week. Maar sinds ik heb besloten wat hoger te gaan zitten met mijn nitraat en fosfaat ben ik tegenwoordig ook genoodzaakt elke dag mijn ramen te poetsen omdat hierop een lichte waas verschijnt...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.