Wat is er Nieuw?
Zeewaterforum.info

U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.

Xeli's 700 liter doorkijker

xeli

ZeewaterForum gebruiker
Hallo!

Ik heb al een tijdje mijn aquarium staan maar ik heb besloten om nu toch eens een dagboek op te starten omdat ik een aantal projecten in de planning heb waarvan ik de voortgang eigenlijk wel wil bijhouden en delen.

Ik ben net na de zomer in 2013 begonnen met een bak van 220 liter. Een ferplast cayman 110. Een mooie bak om mee te beginnen. Ik had bewust een vrij grote sump gekozen (120x40x30wh) om wat meer liters water te creeeren en met mogelijk een grotere bak in de toekomst.

De grotere bak is er ruim een jaar later gekomen in januari van 2015 en staat er nog steeds. Deze is 130cm bij 90cm bij 63cm, met dezelfde sump. Alleen dit maal pas de sump wel onder het aquarium :D Hier een foto toen hij nog bij Aquarium Coenen stond: https://flic.kr/p/G41rmM Een iets wat aparte overloop dus :)

Er boven hangt op het moment een Maxspect Razor 160W 16000k en een HQI lamp van 250W.
In de bak zelf heb ik 2 kleine tunze streamers en een Maxspect Riptide gyre 150
In de sump staat een Aqua medic Turboflotor 1000, Red Dragon Mini 5000l/h, Tunze 1073.020 als power filter, 2x 300W verwarming.

Ik heb een Raspberry pi (micro computer) waarmee ik pH en temperatuur monitor en deze regelt ook het bijvullen van water. Ik zal hier later nog eens wat meer over schrijven.

Ik heb het volgende DIY projecten op de planning staan:
  • Nieuwe Led verlichting
  • Algae turf scrubber
  • Raspberry pi sensors uitbreiden

Ik zal in de volgende posts wat foto's uploaden van de bak zelf.
 
Eindelijk tijd gevonden om wat foto's te maken :biggrin:


Vanaf de rechterkant - in de woonkamer by Xelid, on Flickr

Overzichts foto's van de bak maken valt me toch wel tegen. Weerspiegeling van licht, de hoek t.o.v. het glas etc etc, maar deze zijn best oke gelukt denk ik.


Vanuit de hoek gemaakt by Xelid, on Flickr

En nog twee vanaf boven die de vorm van de stenen goed laat zien, met gratis reflectie van mn nieuwe led verlichting:

Van boven by Xelid, on Flickr


Van boven - aan de overloop kant by Xelid, on Flickr
 
Gordijnen dicht, alle lichten uit en wachten tot het buiten donker is.


Mvgr. Michel

Ah dat zal ik eens proberen, thanks!

Vanochtend zag ik dat een van de anemoonvissen een snee heeft:

Clownfish with cut by Xelid, on Flickr

Al snel zag ik dat zij met de picasso dokter heeft zitten vechten. Ik ben er net achter gekomen waarom, denk ik:


Clownfish eggs by Xelid, on Flickr

Volgens mij zijn die oranje bolletjes vlak boven de vis eitjes
 
Ik had hier voor ook een doorkijkbak. Buitengewoon lastig foto's maken. Wat -naast de zeer zinnige tips van Michel- helpt is het volgende: hang achter de bak een doek (dekentje of iets dergelijks, zelf vind ik een donkere kleur het mooist) om zo de achtergrond buiten beeld te houden.
 
Ik had hier voor ook een doorkijkbak. Buitengewoon lastig foto's maken. Wat -naast de zeer zinnige tips van Michel- helpt is het volgende: hang achter de bak een doek (dekentje of iets dergelijks, zelf vind ik een donkere kleur het mooist) om zo de achtergrond buiten beeld te houden.

Ah dat is wel een goed idee!
 
Mijn stylophora heeft een groter wordende plek zonder weefsel, zou dit komen door dat het licht daar niet kan komen en is dat erg voor het koraal? Het groeit verder wel vrij hard.


 
Zelfoverschaduwing. Onvermijdelijk. Zelfs met schone ruiten en witte bodem gebeurt dit, afhankelijk van de positie van het koraal. Het jammerlijke gevolg van groeisucces.
Niet om treuren, hoort erbij.


Mvgr. Michel
 
Mijn rode tepel anemoon is gesplitst nadat ik hem gevoerd hebt, een van de twee is nu in mijn sump beland nadat hij is gaan lopen. Zie:



Hij zit helemaal in het hoekje, hoe kan ik hem het beste van het glas afhalen en terug in de hoofdbak zetten?
 
Ik heb hem uiteindelijk met mijn vingers een beetje los kunnen krijgen en hij zit nu weer in de display bak en doet het goed :biggrin:

 
Leuke projecten ben je aan het plannen. Ik ben erg benieuwd naar je raspberry probeersels.

Ik ga je dagboek volgen,
Erik
 
Leuke projecten ben je aan het plannen. Ik ben erg benieuwd naar je raspberry probeersels.

Ik ga je dagboek volgen,
Erik

Binnenkort ga ik mn 'elektra-kast' met raspberry pi en andere controllers opnieuw inrichten ik zal dan eens wat foto's maken :)
 
Ik heb vandaag weer mn ATS (Algae turf scrubber) 'leeg gemaakt' Ik was eigenlijk een paar dagen te laag. Ik mik op elke 7 dagen, en nu zat het er 11-12 dagen op.

Voor en na:



Voor en na:



Uiteindelijke opbrengst:



Ik gebruik mn ats nu een week op 6-7 en als ik mede ats gebruikers mag geloven zou vanaf dit moment nitraat en po4 moeten afnemen dus ik ben benieuwd :biggrin:
 
Vorige week heb ik een week gewacht met het schoonmaken van de ATS, toen was de opbrengst 25 gram.
Deze week heb ik 11 dagen gewacht en de opbrengst is 71 gram.
De groei gaat dus wel echt een stuk sneller op het einde. Ik vraag me af of ik dit kan gebruiken om de ATS nog effectiever te maken. Misschien de ATS minder goed schoonmaken of iets dergelijks...

Verder wil ik gaan beginnen met iodine toevoegen. Ik heb een tijdje terug al een colombo testset gehaald:



De meeting kwam uit op 0.02 mg/l wat me eigenlijk verbaast omdat ik al tijden geen waterwissel gedaan heb (DSR) Als ik het goed begrijp is mg/l hetzelfde als ppm dus ik ga een verdunning op de auto doseerder zetten en kijken of ik het richting de 0.06ppm krijg.
 
Inmiddels is mijn p04 en nitraat nagenoeg niet meer meetbaar. Ik heb het nog even laten verifieren bij Diebo voordat ik direct actie onderneem.

Ik denk dat dit komt door een aantal punten:


  • Mijn ATS is nu echt goed aan de gang, dit zorgt natuurlijk voor een flinke export van nutrients
  • Ik heb een rode pluis alg plaag die flink is gaan groeien, dit zou er voor kunnen zorgen dat het niet meetbaar is
  • refugium begint groter te worden

Ook zie ik dat mijn stylo van onder aan begin te bleken, ik vermoed dat dit komt omdat mijn kh (bewust) iets hoger is op het moment en dit in combinatie met de lage po4 / no3 gaat toch niet goed. Nu is het een vrij groot koraal dus daar maak ik me nog niet direct zorgen om, maar er moet wel wat veranderen.

Stappen die ik nu onderneem:
  • iets meer voeren door middel van automatische feeder.
  • Afschuimer uitzetten.

Dat laatste is een is een spannende, dat zou inhouden dat ik puur op mn refugium / ats werk. Ik zou het niet erg vinden als dit werkt in ieder geval :biggrin:, maar het is even goed opletten de komende tijd.

Waar ik bang voor ben is als de pluis alg afsterft er misschien te snel een piek van po4/no3 komt. Hierdoor wil ik ook een beetje voorzichtig zijn met het toevoegen van no3/po4 via (dsr) potjes. Aan de andere kant heb ik wel wat lps in mijn bak zitten dus ik wil ook zeker niet te lang op te weinig nutrients werken...we gaan het zien in ieder geval.

Heeft iemand een idee hoe ik mijn lps om hele lage no3/po4 waardes kan laten leven? Moet ik denken in dagen of weken? (het zijn euphyllia's, favia's en wat leders)
 
Wat noem jij laag, po4 en no3?
Hoe hoog is je KH en op welk moment heb je deze gemeten?

Heb jij ook een foto van je stylo, want wellicht wordt hij aan de stam wat bleekjes omdat, zoals jij zegt dat deze al groot is, voor zichzelf het licht wegneemt en daarom aan de stam bleekjes wordt.
Dit is dan heel normaal.
 
Ik heb het net weer getest en in de afgelopen 5 dagen is het iets omhoog gegaan: no3 rond de 3, po4 0.02.

Kh zit op 10.5.

Dit is de stylo:
1f7579d62afd83d5ae9956827538e289.jpg
 
Die is naar mijn inzien op weg naar de hemel. Ziet er heel ongezond uit.
 
Back
Bovenaan