Wat is er Nieuw?
Zeewaterforum.info

U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.

Newbie aquariaan

  • Topicstarter Topicstarter Vanzier
  • Startdatum Startdatum
Nitraat begint eindelijk te zakken. Zojuist volgens meting 15ppm. Fosfaat 0,6ppm. Geduld woedt beloont. Ik ga blij zijn als de waarden eindelijk doenbaar zijn om een opruimploeg aan te schaffen. Zal ineens ook wat helpen qua vervuiling.
 
Nitraat begint eindelijk te zakken. Zojuist volgens meting 15ppm. Fosfaat 0,6ppm. Geduld woedt beloont. Ik ga blij zijn als de waarden eindelijk doenbaar zijn om een opruimploeg aan te schaffen. Zal ineens ook wat helpen qua vervuiling.

Kijk dat zijn berichten …. zorg dat je met nitraat niet naar nul gaat he …. want het gaat nu hard …. bij welke waarde van nitraat moet je de carbon dosering gaan afbouwen?
 
Goei vraag. Glenn?

Ik weet niet of ie alle topics doorneemt of ziet ….

ik durf hier geen uitspraak over te doen want heb geen idee in welk tempo je nitraat naar beneden gaat …. had alleen gelezen dat je de dosering wel moet afbouwen en dus niet van het ene op het andere moment stoppen omdat je een einddoel hebt bereikt ….
 
Volgens mij pas als je tussen de 3-5 zit. Ik ben begonnen met afbouwen bij 5
 
Dit stukje......


Belangrijk is bij carbon dosering om ervoor te zorgen dat je NO3 nooit onder de 0,5ppm komt. (met een Salifert NO3 test gemeten).

in het geval van een te lage NO3 zullen soft en LPS koralen op den duur te lijden hebben. Het bij doseren van nitraat (naar 1-2,5ppm) en binnen een week dagelijks afbouwen van de Carbon dosering naar een week 3-5 dosering is dan aan te raden.

greetings, GlennF
 
Dit stukje......


Belangrijk is bij carbon dosering om ervoor te zorgen dat je NO3 nooit onder de 0,5ppm komt. (met een Salifert NO3 test gemeten).

in het geval van een te lage NO3 zullen soft en LPS koralen op den duur te lijden hebben. Het bij doseren van nitraat (naar 1-2,5ppm) en binnen een week dagelijks afbouwen van de Carbon dosering naar een week 3-5 dosering is dan aan te raden.

greetings, GlennF
Bedankt Glenn. Had dat stuk blijkbaar al gelezen, maar erover gekeken.
 
Bedankt Glenn. Had dat stuk blijkbaar al gelezen, maar erover gekeken.

Geef niet , dat doen er wel meer, blijkbaar schrijft ik te compact en teveel:).

Ik krijg nog vaak de vraag "welk merk test setjes gebruik je?", of "hoeveel ppm mag de Ca per dag omhoog", terwijl men de DSR calculator open heeft staan.

greetings, GlennF
 
Kan ik ergens wel begrijpen. Als je er de eerste keer mee begint, is het nogal veel om allemaal te onthouden ;-)
 
Kan ik ergens wel begrijpen. Als je er de eerste keer mee begint, is het nogal veel om allemaal te onthouden ;-)

Daarom heb ik ook niet alles erin verwerkt...
Er word ook wel de vraag gesteld. "Kunnen ook de dag dosering erbij gezet worden?"
Dat zou betekenen dat er nog meer velden bij zouden komen.

greetings, GlennF
 
Nu de waterwaardes aan't beteren zijn, begin't precies de algenfase pas. Heel de wand ziet groen en bodem ziet rood.
 
334ef1496ae0a3eb735297c421cd9630.jpg
 
Hoi Bert,

Dat rode is wat ze "flap" noemen. Ik denk dat het verstandig is om effe kort samen te vatten wat je de laatste tijd hebt gedaan met doseringen zodat Glenn effe kan checken. Vermeld ook effe duidelijk hoe het zit met je carbon doseringen. En was je al aan het afbouwen? Hoe zit het met je afschuimer? Kookt die nog steeds over? Het is ook wel handig om te vertellen dat je nieuwe verlichting hebt aangeschaft en dat je bent verdubbeld qua hoeveelheid ….

Het toedienen van een koolstofbron kan ook de "verkeerde" bacteriën laten groeien helaas …. bereid je maar voor op weer een andere fase die weer effe tijd in beslag neemt om te evalueren naar een mooie bak ;)
 
Bij deze dan de waardes vandaag gemeten en een update wat er allemaal is veranderd.

Naamloos.jpg

Zoals hierboven te zien, beginnen de waardes goed te komen. Nitraat is bijna OK. Was 1 september nog 15ppm, 6 september 10ppm en vandaag 9 september zit ik aan 5ppm.
Fosfaat blijft langzaam aan zakken, dus niet meer de schommelingen die ik eerst had, maar toch nog op 0.3ppm, dus nog wat te zakken.
Ik ben nog niet begonnen met afbouwen van de doseringen van carbon en Fe+, maar ik veronderstel dat ik vanaf nu dat voor carbon wel stilaan mag doen. Fe+ nog even blijven doordoen. Ik zit ondertussen trouwens op carbon dosering week 6 (9ml).
Nitriet en IJzer heb ik zojuist ook gemeten en die zijn beiden 0.0ppm. Dus dat is OK.
Wat ik wel gemerkt heb is dat de laatste tijd mijn KH lager als voorzien blijft. In augustus was deze nog voortdurend rond de 8.5ppm, terwijl hij op 1 september op 7.5ppm stond. Ik heb toen KH toegevoegd, maar op 6 september was de KH nog maar 6.9ppm. Toen heb ik 2 opeenvolgende dagen proberen te verhogen met telkens 1ppm (max. per dag). Vandaag is de KH dan ook terug iets hoger, nl. 7.3ppm. Maar dit zou volgens mijn toevoegingen hoger moeten zijn, aangezien mijn streefwaarde 9ppm is. Ik heb op 1 september ook Ca toegevoegd en toch is deze vandaag iets lager als toen. Zou het kunnen dat ik mijn volume voor de berekeningen moet verhogen? Ik heb er redelijk veel steen in en 185l gerekend aan opbouw. Ik dacht toen beter teveel rekenen en niet overdoseren, maar misschien dat ik dit toch moet gaan verlagen?
Ondanks dat ik de eiwitafschuimer op 5 september helemaal uiteen heb gehaald en proper gemaakt, blijft deze schuim doen overlopen. Ik maak deze dagelijks tot soms meermaals per dag proper en laat het vuil water aflopen.
Ik heb sinds 2 weken ook nieuwe verlichting hangen, nl. de ATI sunpower 8x54watt dimbaar. Dit is een verhoging van 2 lampen vooral achteraan op het rif. Daar werkte voordien 2 lampen niet. De lampen die er nu inhangen zijn van voor naar achter:
1) Reef Blue
2) Blue
3) Blue plus
4) Aquablue special
5) Coral plus
6) Blue plus
7) Aquablue plus
8) Actinic

Voorlopig heb ik de lampen die ik nog nieuw had gebruikt, maar het is de bedoeling dat deze vervangen gaan worden door het volgende:
1) Aquablue special
2) Blue plus
3) Actinic
4) Aquablue special
5) Blue plus
6) Actinic
7) Aquablue special
8) Blue plus

De verlichting heeft 2 kanalen (circuits). Het eerste kanaal zijn lampen 3 en 6. Deze gaan aan om 6u en zijn om 7u 100%. Vanaf 21u gaan dimmen ze en om 22u zijn ze volledig uit. Het tweede kanaal zijn de andere 6 lampen die om 7u aangaan en 100% branden om 8u en om 20u dimmen tot ze om 21u volledig uit zijn.

Zoals eerder al vermeld heb ik geen filterwatten of dergelijke. Ik vind er geen mogelijkheid toe omwille van de overloopbuis die tot op de bodem van de 2-vakssump loopt. In het eerste vak staat de afschuimer en via de overloop naar het tweede vak ben ik een algenfilter aan het creëren. Bakje en verlichting zijn er, maar moet nog algen halen. In het tweede vak liggen ook nog enkele stukken levend steen.

Momenteel kuis ik mijn ruiten dagelijks. De foto hierboven is van één dag niet te kuizen. Bodem omwoelen doe ik eigenlijk niet zo veel. Ik probeer zoveel mogelijk uit de bak te blijven. Voeren doe ik 1 tot 2 maal per dag. 's Morgens en 's avonds. Dit gaat van enkele vlokken vlokvoer tot pellets en een algenbladje tussen een klemmetje. Af en toe krijgen ze een beetje tubifex of artemia. Bij het voeren wordt er maximaal op gelet dat alles opgegeten wordt.

Mijn vissenbestand bevat de volgende vissen: 1 amphiprion occelaris, 1 amphiprion percula, 1 centropyge loricula; 1 siganus unimaculatus, 1 ctenochaetus striatus en 3 zebrasoma flavescens. Van koralen heb ik het volgende: Actinodiscus spec.; Capnella imbricata; Caulastrea furcata; Discosoma coeuleus; Discosoma sp.; Entacmaea quadricolor; Euphyllia ancora; Parazoanthus sp.; Sarcophyton spec.; Sinularia dura; Stichodactyla haddoni; Stylophora pistillata en een Xenia sp. Al deze koralen doen het goed. De Stylophora pistillata heeft het in het begin moeilijk gehad, maar sinds de nieuwe verlichting doet deze het terug beter en krijgt terug mooie groene poliepen. De Actinodiscus heb ik zelfs naar lager oorden moeten verhuizen omdat deze met de nieuwe verlichting het minder goed doet. Nu op een lager niveau is deze terug mooi open gegroeid.
Een cleaning crew heb ik nog niet, omdat ik niets wil riskeren alvorens goede waarden.

Hetgeen ik de laatste dagen ook merk is dat er naar de avond toe overal luchtbellen op het rif en de bodem zichtbaar zijn. Hoe komt dit en wat kan ik hier aan doen? Het gaat vooral om op het bodemsubstraat en op de bovenste stenen. Op het middelste gedeelte zijn er geen of nauwelijks luchtbellen te zien. 's Morgens zijn deze weer bijna allemaal verdwenen, maar naar de avond toe verschijnen ze opeens weer.

Alle hulp en raad is welkom. Ik kom van ver en vind dat het al goed gebeterd is, maar we zijn nog veraf van perfect.
 
Ahhhh …. geen flap maar kalklaag? Dat zou goed nieuws zijn ….. Kijk effe goed naar foto's op het internet om te vergelijken …. of maak een close up foto!
 
Ik denk dat de alg problemen niet alleen komen door je nog hoge fosfaat maar ook door het aantal uren dat je verlichting aan staat.

De eerste twee lampen branden 14 uur op vol vermogen, de andere 6 branden 12 uur op vol vermogen, totaal brand je verlichting inclusief dimmen 16 uur en 14 uur.

Dat je Kh verloopt is logisch, Kh wordt het snelste verbruikt in je bak. Als je de ene dag ophoogt is het de volgende dag alweer lager, wil je deze echt stabiel houden dan zou
gebruik moeten gaan maken van een doseerpomp.

De zuurstofbellen op bodem en steen worden vaak veroorzaakt door een alg of flap. Denk in jou geval dat je echt nog last hebt van rode flap, waarschijnlijk mede veroorzaakt
door een bacterie onbalans en het naar mijn idee lange tijd van verlichten, zoals Glenn al aangaf, zet je verlichtingstijd terug naar maximaal 10 uur ofzo.

Succes

groet
Adri


Bij deze dan de waardes vandaag gemeten en een update wat er allemaal is veranderd.

Bekijk bijlage 402321

Zoals hierboven te zien, beginnen de waardes goed te komen. Nitraat is bijna OK. Was 1 september nog 15ppm, 6 september 10ppm en vandaag 9 september zit ik aan 5ppm.
Fosfaat blijft langzaam aan zakken, dus niet meer de schommelingen die ik eerst had, maar toch nog op 0.3ppm, dus nog wat te zakken.
Ik ben nog niet begonnen met afbouwen van de doseringen van carbon en Fe+, maar ik veronderstel dat ik vanaf nu dat voor carbon wel stilaan mag doen. Fe+ nog even blijven doordoen. Ik zit ondertussen trouwens op carbon dosering week 6 (9ml).
Nitriet en IJzer heb ik zojuist ook gemeten en die zijn beiden 0.0ppm. Dus dat is OK.
Wat ik wel gemerkt heb is dat de laatste tijd mijn KH lager als voorzien blijft. In augustus was deze nog voortdurend rond de 8.5ppm, terwijl hij op 1 september op 7.5ppm stond. Ik heb toen KH toegevoegd, maar op 6 september was de KH nog maar 6.9ppm. Toen heb ik 2 opeenvolgende dagen proberen te verhogen met telkens 1ppm (max. per dag). Vandaag is de KH dan ook terug iets hoger, nl. 7.3ppm. Maar dit zou volgens mijn toevoegingen hoger moeten zijn, aangezien mijn streefwaarde 9ppm is. Ik heb op 1 september ook Ca toegevoegd en toch is deze vandaag iets lager als toen. Zou het kunnen dat ik mijn volume voor de berekeningen moet verhogen? Ik heb er redelijk veel steen in en 185l gerekend aan opbouw. Ik dacht toen beter teveel rekenen en niet overdoseren, maar misschien dat ik dit toch moet gaan verlagen?
Ondanks dat ik de eiwitafschuimer op 5 september helemaal uiteen heb gehaald en proper gemaakt, blijft deze schuim doen overlopen. Ik maak deze dagelijks tot soms meermaals per dag proper en laat het vuil water aflopen.
Ik heb sinds 2 weken ook nieuwe verlichting hangen, nl. de ATI sunpower 8x54watt dimbaar. Dit is een verhoging van 2 lampen vooral achteraan op het rif. Daar werkte voordien 2 lampen niet. De lampen die er nu inhangen zijn van voor naar achter:
1) Reef Blue
2) Blue
3) Blue plus
4) Aquablue special
5) Coral plus
6) Blue plus
7) Aquablue plus
8) Actinic

Voorlopig heb ik de lampen die ik nog nieuw had gebruikt, maar het is de bedoeling dat deze vervangen gaan worden door het volgende:
1) Aquablue special
2) Blue plus
3) Actinic
4) Aquablue special
5) Blue plus
6) Actinic
7) Aquablue special
8) Blue plus

De verlichting heeft 2 kanalen (circuits). Het eerste kanaal zijn lampen 3 en 6. Deze gaan aan om 6u en zijn om 7u 100%. Vanaf 21u gaan dimmen ze en om 22u zijn ze volledig uit. Het tweede kanaal zijn de andere 6 lampen die om 7u aangaan en 100% branden om 8u en om 20u dimmen tot ze om 21u volledig uit zijn.

Zoals eerder al vermeld heb ik geen filterwatten of dergelijke. Ik vind er geen mogelijkheid toe omwille van de overloopbuis die tot op de bodem van de 2-vakssump loopt. In het eerste vak staat de afschuimer en via de overloop naar het tweede vak ben ik een algenfilter aan het creëren. Bakje en verlichting zijn er, maar moet nog algen halen. In het tweede vak liggen ook nog enkele stukken levend steen.

Momenteel kuis ik mijn ruiten dagelijks. De foto hierboven is van één dag niet te kuizen. Bodem omwoelen doe ik eigenlijk niet zo veel. Ik probeer zoveel mogelijk uit de bak te blijven. Voeren doe ik 1 tot 2 maal per dag. 's Morgens en 's avonds. Dit gaat van enkele vlokken vlokvoer tot pellets en een algenbladje tussen een klemmetje. Af en toe krijgen ze een beetje tubifex of artemia. Bij het voeren wordt er maximaal op gelet dat alles opgegeten wordt.

Mijn vissenbestand bevat de volgende vissen: 1 amphiprion occelaris, 1 amphiprion percula, 1 centropyge loricula; 1 siganus unimaculatus, 1 ctenochaetus striatus en 3 zebrasoma flavescens. Van koralen heb ik het volgende: Actinodiscus spec.; Capnella imbricata; Caulastrea furcata; Discosoma coeuleus; Discosoma sp.; Entacmaea quadricolor; Euphyllia ancora; Parazoanthus sp.; Sarcophyton spec.; Sinularia dura; Stichodactyla haddoni; Stylophora pistillata en een Xenia sp. Al deze koralen doen het goed. De Stylophora pistillata heeft het in het begin moeilijk gehad, maar sinds de nieuwe verlichting doet deze het terug beter en krijgt terug mooie groene poliepen. De Actinodiscus heb ik zelfs naar lager oorden moeten verhuizen omdat deze met de nieuwe verlichting het minder goed doet. Nu op een lager niveau is deze terug mooi open gegroeid.
Een cleaning crew heb ik nog niet, omdat ik niets wil riskeren alvorens goede waarden.

Hetgeen ik de laatste dagen ook merk is dat er naar de avond toe overal luchtbellen op het rif en de bodem zichtbaar zijn. Hoe komt dit en wat kan ik hier aan doen? Het gaat vooral om op het bodemsubstraat en op de bovenste stenen. Op het middelste gedeelte zijn er geen of nauwelijks luchtbellen te zien. 's Morgens zijn deze weer bijna allemaal verdwenen, maar naar de avond toe verschijnen ze opeens weer.

Alle hulp en raad is welkom. Ik kom van ver en vind dat het al goed gebeterd is, maar we zijn nog veraf van perfect.
 
Zal zo meteen de lampen anders instellen zodat ze met dimmen erbij maximaal aan 10 komen.
Hieronder een hopelijk duidelijkere foto van de rode bodem.
e1e1e4cd960bb7bad8159e8499dfd2b3.jpg
 
Back
Bovenaan