Wat is er Nieuw?
Zeewaterforum.info

U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.

Houdbaarheid Paracentropyge multifasciata

Leonardo 1 meter

Senior Forumlid
Zoek nog een fraaie vis en mijn oog viel op de Paracentropyge multifasciata
Nu las ik in erg oude topics dat deze lastig houdbaar zijn maar ik heb begrepen dat er inmiddels ook nakweek te koop is.
Hoe is de houdbaarheid tegenwoordig?

Ik weet dat ze beperkt reefsafe zijn maar dat risico heb ik er graag voor over.
Ook de vraag of deze samen kan met mijn huidige bestand

De volgende vissen heb ik rondzwemmen:
2 Clownvissen Amphiprion ocellaris (beide ca. 18 jaar)
Volwassen Gele dokter, 16 jaar
Groene juffer, 14 jaar
Gobie Amblyeleotris aurora, 10 jaar
Volwassen Dwergkeizer Bispinoza, 9 jaar
Lipvis Halichoeres melanurus
2 stuks Royal Gramma's
Mandarijn Pitvis vrouw
Rode Koraalklimmer
Gobie Amblyeleotris Guttata met pistool garnaal

En uiteraard of mijn bak van 100x55x50 groot genoeg is; volgens wat ik heb gelezen, hoewel niet ruim, zou dit moeten kunnen.
Voordeel is ook dat mijn vissenbestand niet al te groot is.

Foto van mijn huidige bak om het verhaal compleet te maken:
IMG_8516.jpeg

Wordt deze vis afgeraden in mijn situatie dan de vraag of jullie wellicht nog wat ideeën hebben?
Alvast bedankt voor jullie advies.
 
Ik heb er nu 1.5jaar lang twee in een bak van 109 cm en ik denk dat 100 cm ook ok is. Ze eten in het begin soms moeilijk en je krijgt ze op zo’n mini formaat dat ze wel meermaals per dag goed voer te eten moeten krijgen. Maar ze zijn heel leuk en verder vind ik ze echt niet lastig of overgevoelig oid. En neem er twee, dat is voor die visjes echt veel leuker
 
Heel leuke visjes en inderdaad als nakweek goed houdbaar. Wel vind ik dat ze uit nakweek vaak te klein worden verkocht. Dat betekent dat ze kwetsbaar zijn. Mijn voorkeur: de eerste paar maanden apart houden (bakje dat in de bak hangt met wat levend steen etc) en zo vaak mogelijk voeren. Als ze eenmaal wat groter zijn ijzersterk en superleuk.
 
Prima houdbaar. Zowel nakweek (wanneer je ze eenmaal in een apart bakje op hebt laten groeien zoals Tanne al zei) en ook een wildvang exemplaar wat goed eet in de winkel is prima te houden, en naar mijn ervaring toch nog wat sterker.

Houd er wel rekening mee dat dat mooie micromussa veldje van je snel de pineut zal zijn ;) Dat is niet de vraag OF ze er aan gaan zitten maar enkel wanneer.
 
Nakweek inderdaad niet zo in de bak gooien, dan krijgen ze zelden voldoende eten weet ik helaas uit ervaring.
Hier aten ze alleen micropallets (0.5mm), hetgeen de kweker en de importeur schijnbaar ook voert.
Het echte merk dat DeJong voert is niet verkrijgbaar voor de consument helaas.
Zowel allerhande soorten diepvries en levend werd niet gegeten. Na een aantal maanden voeren en aansterken pakken ze alles.

Ondertussen al ruim een jaar een nakweek hier rondzwemmen. Het is zeker mijn favoriete vis en ik zal binnenkort een tweede toevoegen.
Dit zou voor deze specifieke dwergkeizer mogelijk moeten zijn doordat de oudste dan een man wordt en de jongste een vrouw blijft. Hier is nakweek lijkt mij een voordeel.

Wat betreft koralen, ik heb vooral SPS en daar wordt aan genipt. De poliepen staan gewoon uit, ze worden niet gesloopt.
Wellicht dat dit veranderd als de vis volgroeit is, zal nu rond de 5cm zitten. Ik voer wel stevig.

Ik zou me vooral druk maken om de andere keizer in jouw bak, ook daarom zeker niet in de hoofdbak laten opgroeien.
Levend steen in het kleine bakje zou ik zeker ook aanraden, ondanks dat ze daar niet al hun eetbehoeftes vervult krijgen zijn ze de hele dag aan het scharrelen.
 
Heb m ook gehad, echt een leuke vis. Alleen mijn bispenoza vond het niet zo leuk, de bispenoza heb ik uiteindelijk 2 weekjes uit de bak gehaald en daarna weer teruggezet,daarna waren ze wel vriendjes ;)
 
Bedankt allemaal voor de reacties. Hoewel redelijk haalbaar heeft deze vis toch wel extra aandacht nodig en vooral in het begin kan de vis dus problemen geven begrijp ik uit jullie reacties.
Inderdaad weet ik niet of het goed zal gaan met mijn Bispinoza (de baas in de bak en behoorlijk dominant) en als het zeker is dat mijn veldje Micromussa eraan gaat dan wordt het bij elkaar toch wel een groot risico.
Ik denk er nog over na maar gezien ook de prijs van het visje denk ik dat ik pas.

Dus op zoek naar iets anders al weet ik niet wat dat zou moeten zijn. Suggesties zijn welkom.
 
Back
Bovenaan