Wat is er Nieuw?
Zeewaterforum.info

U bezoekt ons forum als gast, wij zouden het leuk vinden als u zich registreert en aktief mee discussieert in de verschillende topics.

Het blijft toch kriebelen

hoe krijg ik nou het nitraat en fosfaat tussen 2-5?
ik gebruik geen filter materialen, alleen de afschuimer.
Verder gebruiken we balling.
 
Aan je aanwezige koralen is goed te zien dat je niks aan nutrients heb in je bak.
Je bak is gewoon te schraal.
Po4 en no3 omhoog gaat wonderen voor je doen.
Die paarse montiplaat is dan weer prachtig bij 0,0 nutrients. Typish een zeo kleurtje. Vind je dat mooi dan moet je keuze gaan maken in koralen die wel mooi kleuren bij ultra laag nutrients. Dat zijn de roze en blauwe tinten.


Verstuurd van mijn GT-I9295
 
Nee, nee, niet fosfaat tussen 2-5, maar nitraat, fosfaat is tussen 0,02-0,06 is prima voor meeste koralen. Haha dat is geen probleem toch, gewoon niks doen haha komt van zelf omhoog met wat meer voeren, kan ook fijne voer 2-3 keer per week doen. dat is ook prima voor alle koralen. Nitraat kan je ook toevoegen hoor, die vloeibaar spoel kan zelfs in zoetwaterwinkels kopen. Die doe ik ook af en toe toevoegen, koralen gebruiken goed nitraat in mijn bak:biggrin:
 
Ik vind dat er niks mis is met hoe de koralen er op de foto's bij staan. Die hysterix zit dicht bij zijn normale kleur. En een lobo die zo mooi vol open staat... lijkt mik perfect.
Onmeetbaar nitraat en fosfaat is niets mis mee zolang je dagelijks twee / drie keer voert (ongeacht het soort voer) zodat deze afbraakstoffen dagelijks beschikbaar kunnen komen;)
 
Ik vind dat er niks mis is met hoe de koralen er op de foto's bij staan. Die hysterix zit dicht bij zijn normale kleur. En een lobo die zo mooi vol open staat... lijkt mik perfect.
Onmeetbaar nitraat en fosfaat is niets mis mee zolang je dagelijks twee / drie keer voert (ongeacht het soort voer) zodat deze afbraakstoffen dagelijks beschikbaar kunnen komen;)

Persoonlijk vind ik dat de kleuren meer contrast krijgen als de nutrients iets hoger zijn. Nu is het of je alles overbelicht heb.
Als je nog langer laag gaat zitten word het lps weefsel transparant (geen zooxanthelen en verhongerd) en zijn ze vaak niet meer te redden tenzij ze gericht bijvoeren nog accepteren.

Dit komt tegenwoordig steeds vaker voor dan voorheen, omdat de technische middel verbeterd zij en 0,0 nutrient geen utopie meer is.

Ik spreek uit eigen ervaring en door diverse proeven die ik gedaan heb.
ik heb dit ook bij anderen gezien.


Verstuurd van mijn GT-I9295
 
Ik ben erg benieuwd naar welke verlichting jullie boven het aquarium hebben hangen Maaike. Ik zie gezonde koralen en kreeg in eerste instantie ook het idee dat er misschien erg veel wit boven zou zitten. Mijn gedachte ging niet uit naar een te arm aquarium in tegenstelling tot wat andere reacties :o.
 
We hebben 6 buizen van ati, de helft is blauw.
 

Bijlagen

  • uploadfromtaptalk1383469352178.jpg
    uploadfromtaptalk1383469352178.jpg
    34 KB · Weergaven: 32
Kan het ook zijn dat we te weinig vis hebben? We hebben alleen een gele docter, anamoonvis, bloedgarnaal en een zeeegel.
 
We zijn ons aan inlezen over de DSR methode. Misschien is het wat voor ons.
Voor nu blijven we gewoon zo doorgaan. Ik ben overgegaan naar 2 keer voeren op een dag in plaats van een keer.
Vandaag voerde ik sinds lange tijd weer eens diepvriesvoer. Dat vonden de borstelwormen ook heel lekker. Ik wist niet dat we er zoveel hadden.
Arjon wil voor zijn verjaardag in december een nieuwe lichtunit hebben. Twee buizen hebben het opgegeven. De buizen zelf zijn niet stuk, maar waarschijnlijk de starters oid. Op het moment branden 3 witte en een blauwe lamp.
We willen wel weer gewoon t5 verlichting.
 
Flink aan het lezen geweest over de DSR methode. Nog lang niet klaar. Ik moet zeggen dat ik er wel enthousiast van word.
Het punt is alleen dat het grotendeels op mij neer zal komen en zie ik dat zitten? Arjon heeft er meer verstand van, maar hij is veel aan het werk. Ik weet wel dat we de waardes in kunnen voeren en de calculator doet zijn werk. Maar ik moet wel de waterwaardes gaan meten. Ik heb nog nooit met een refractormeter gewerkt. Die zal dan ook aan geschaft moeten worden. Op zich is het een heel mooi leerproces voor mij. Maar ik vraag mij af ik mij zelf niet te veel op de hals haal. Dus ik lees eerst nog even verder hoe de ervaringen van anderen zijn.
Wat ik mij ook afvraag is hoe het moet als we op vakantie zijn. We hebben wel een doseerunit, maar sommige toevoegingen doe je met de hand. Dat kan ik niet even aan de buurman over laten. Dus dat zijn van die zaken die we nog uit moeten zoeken.
 
Gisteren heb ik de waterwaardes gemeten:
Ph: 8,1
NO3: 0
Si: 0
NO2: 0
Kh: 8,3
NH4: , 0,25
Ca: 450
Mg: 1290
PO4: 0
 
Ik ben nog niet tevreden. De acan stond er eerst weer wat mooier bij, maar dat wordt nou weer minder. Een steenkoraal begint te bleken bij zijn voet. We beginnen last te krijgen van flap. Vooral in het zand. Het begon op plaatsen waar weinig stroming was, maar het begint zich nou verder te verspreiden. Dus we moeten wel wat met het aquarium. De vraag is alleen wat.
Arjon is bang dat we niet genoeg discipline hebben voor de dsr methode. Ik zou het wel willen proberen denk ik. Maar ik sta ook open voor andere opties.
 
Waar het flap begin gelijk wegzuigen.
Laat het niet de overhand krijgen.
Zet watten op de aanvoer van je opvoerpomp.
Hiermee haal je de ditritus uit het waterkolom, waardoor het niet kan neerslaan en daardoor een voedingsbodem voor cyano (flap) word.

Als paardemiddel kan de verlichting iets korte/lager aanzetten tot probleem minder word.


Verstuurd van mijn GT-I9295
 
We hebben de flap zoveel mogelijk afgezogen. We hebben nog geen watten om de pomp gedaan. Die moeten we eerst kopen.
Maar de flap komt tussen de stenen alweer terug.
 
We hebben de knoop doorgehakt. We gaan beginnen met de dsr methode. We hebben de toevoegingen bij GlennF besteld. Vandaag hebben we ook de ontbrekende testsetjes besteld en het resterende voor ozon. De refractormeter komt als het goed is morgen binnen. Dus we zijn goed bezig :o.
 
Back
Bovenaan